W dniach 21-30 września zgodnie z rokrocznym zwyczajem warszawskie ośrodki naukowe organizują festiwal, którego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat otaczającego nas świata. Stacja obserwacyjna w Ostrowiku nie pozostała bierna tej okazji i również wychodzi na przeciw potrzeb wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o najstarszej nauce na Ziemi – astronomii.
Program wydarzenia w ostrowickim obserwatorium przygotował – ze wsparciem grona doktorantów i pracowników naukowych – dr hab. Marcin Kiraga, wicedyrektor Obserwatorium Astronomicznego UW, astronom znany m.in. z udziału w odkryciu egzoplanety w układzie Proxima Centauri. Wśród atrakcji znajdą Państwo tradycyjne wykłady popularnonaukowe, a poza tym zwiedzanie kopuły głównego teleskopu i oczywiście obserwacje nieba. Ponadto zaspokoimy nie tylko głód wiedzy – przewidziano również ognisko, które dodatkowo ociepli atmosferę spotkania.
W ofercie znajduje się także transport (niestety ograniczony, dla maksymalnie 48 osób) – przy ulicy Banacha 2B w Warszawie na chętnych czekać będzie autokar.
Impreza odbędzie się 29 września, między godziną 17:00 a 21:00, więcej szczegółów dostępnych jest na stronie: http://festiwal-nauki.fuw.edu.pl/imprezy/wieczor-z-astronomia-w-ostrowiku/
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ogólny limit miejsc wynosi 60, wymagana jest uprzednia rejestracja:

http://festiwal-nauki.fuw.edu.pl/rezerwacja/wycieczki/

Festiwal Nauki 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content