Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu popularnonaukowym „Dzień z Drogą Mleczną”, które odbędzie się już 29 lipca w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Aleje Ujazdowskie 4).
Tego dnia przewidziana jest seria spotkań w postaci warsztatów dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, a także wykładów dla uczennic i uczniów szkół średnich oraz dorosłych.
Tematem przewodnim będzie, jak sama nazwa wskazuje, nasza Galaktyka.
Warsztaty dla młodszych odbiorców poprowadzi kierownik Północnej Stacji Obserwacyjnej OAUW w Ostrowiku, mgr Monika Sitek.
Wykłady zaś wygłoszą uznani astronomowie z OAUW: dr hab. Dorota Skowron, dr Jan Skowron oraz dr Przemysław Mróz, główni autorzy cieszącej się światowym rozgłosem, opublikowanej w 2019 roku pracy przedstawiającej trójwymiarową mapę Drogi Mlecznej!

W celu wzięcia udziału w którymś ze spotkań należy wypełnić formularz rejestracyjny (każdego uczestnika należy zgłosić osobno). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmówienia przyjęcia zgłoszenia, ze względu na możliwość przekroczenia naturalnego ograniczenia jakim jest liczba miejsc.
Wydarzenie już się odbyło, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zainteresowanym. Poniżej przedstawiamy film ze skrótem wydarzenia.

Dzień z Drogą Mleczną